שמי דינה הרץ ואני מלווה רוחנית מוסמכת. מזה שנה וחצי אני עובדת במחלקת השתלת מח עצם בהדסה, עין כרם, בירושלים מטעם עמותת "קשובות". שם אני מלווה את החולים העוברים השתלה ומאושפזים לעתים במשך חודשים בהם הם חווים קשיים פיזיים, וקשיים רגשיים-רוחניים רבים. אני מחלקת את זמני בין המטופלים לבין בני משפחה של המטופלים הנמצאים עם קרוביהם יום ולילה בחדרי בידוד. אני רואה את תפקידי כמלווה רוחנית בתמיכה בחולה ומשפחתו בזמנים המורכבים כל כך בעזרת הקשבה, שיחה, קריאת טקסטים, שירה, חיבוק או כל דבר אחר שיכול לעזור לחולה ולמשפחתו לפי מה שמתאים להם. התקווה היא לגלות יחד עם המשפחה והמטופל את מקורות הכוח שיסייעו להם לעבור את התקופה הקשה ולפעמים, לצערנו, גם להיפרד מיקיריהם.
כחלק מהכשרתי עבדתי שנתיים במחלקת תשושי נפש בבית חולים "משגב לדך" בירושלים.
בנוסף אני מעבירה סדנאות לצוותים רפואיים בהתמודדות עם בשורה קשה, סגירת מעגלים בסוף החיים, התמודדות עם המוות, וכלים למניעת שחיקה.
למדתי ליווי רוחני בתוכנית "מרפא" במכון שכטר בירושלים, והשנה התחלתי ללמוד שם בתוכנית הכשרת מחנכים בליווי רוחני אצל ד"ר עינת רמון.
הודות לעובדה שגדלתי בשוויץ נחשפתי לשפות רבות בחיי ומזה כ-30 שנה אני עובדת במתורגמנית סימולטנית בשפות עברית, גרמנית ואנגלית. אני ממשיכה לעסוק בתחום הזה ונהנית מאוד מהשילוב של שני מקצועות שונים כל כך.
אשמח שתפנו אלי אם נראה לכם שאוכל לעזור. אני חיה בירושלים עם משפחתי. אפשר להשיג אותי בנייד:054-4533938, או במייל dinaherz@gmail.com