מרפא

מרפא היא תכנית להכשרה מקצועית בתמיכה וליווי של אנשים המתמודדים עם מצוקות שונות, באמצעות כלים מתחום הרוח. בתכנית שני מסלולים: מסלול אקדמי ללימודי תעודה בשילוב עם תואר שני במדעי היהדות במסלול משפחה וקהילה; מסלול מקצועי ללימודי תעודה בלבד. התכנית פועלת על פי הדרישות המקצועיות של העמותה לליווי רוחני בישראל, מפוקחת על ידי ארגון המלווים הרוחניים היהודים בארה"ב (NAJC), ומימונה מתאפשר הודות לסיועה הנדיב של פדרציית ניו יורק (UJA Federation of New York).
http://www.marpeh.org.il/

משיב הרוח – תכנית הכשרה לליווי רוחני ישראלי - מרכז שוורץ

תכנית הכשרה קלינית (CPE) לתמיכה רוחנית – מיועדת למעוניינים לעסוק בתחום כאנשי מקצוע. התכנית פועלת בגישת ההכשרה הנפוצה ביותר בארה"ב ומרבית מדינות המערב CPE – Clinical Pastoral Education והיא עומדת בכל הקריטריונים והסטנדרטים שנקבעו על ידי העמותה לליווי רוחני בישראל. כמו כן התכנית עומדת בסטנדרטים האמריקניים שנקבעו על ידי גוף ההסמכה הרשמי בארה"בACPE. התכנית מופעלת על ידי מרכז שוורץ לבריאות ורוח ובחסות היחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו. משיב הרוח מפעילה גם את תכנית ההכשרה HavLi המיועדת לדוברי אנגלית ומתקיימת בירושלים. תכנית זו מוכרת כתכנית הכשרה מורשית בישראל ובארה"ב. התכנית פועלת בישראל בשיתוף עם תכנית ההכשרה שלHebrew Senior Life בבוסטון המסונפת לבית החולים האוניברסיטאי Harvard.
http://www.schwartz-center.org/

רמב"ם ידע – מרכז רפואי רמב"ם

במכללת רמב"ם ידע שבמתחם המרכז הרפואי רמב"ם, בחיפה, תוכלו לרכוש את מקצוע הליווי הרוחני במסגרת של בית-חולים ובדגש רב-תרבותי. הלימודים מתקיימים לאורך שנתיים (עם חופשת קיץ) וכוללים: מפגשים קבוצתיים עיוניים בימי ד בין השעות 15:30-20:00, ארבע שעות עבודה מעשית לאורך כל תקופת הלימודים, שעת הדרכה אחת לשבועיים. מחלקות ומרפאות בהם מתקיימת העבודה המעשית: קרדיולוגיה, פנימית, אונקולוגיה, גריאטריה, המטולוגיה, נוירולוגיה, עור, דיאליזה ונפרולוגיה, וALS. מחזור חדש נפתח כל שנתיים. בשיתוף עם מרכז אלה.
https://yeda.rambam.org.il/kuor-shr-mkuzo-b-oo-ro-n-rb-rbo-2/

ברוח

בשנת 2004 הוקמה תכנית 'ברוח' לליווי-רוחני של היחידה הפליאטיבית, במכון האונקולוגי במרכז הרפואי שערי-צדק בירושלים. כחלק מהחזון הכולל של פרופ' צ'רני, מנהל היחידה, כללה התכנית מראשיתה קורס הכשרה מקצועי לתחום. עד היום למדו בקורס כ-50 נשים וגברים, מהם רבים שעובדים כמלווים-רוחניים בצוותים רב-מקצועיים במוסדות מובילים ברחבי הארץ. מטרתנו המרכזית היא להכשיר מלווים-רוחניים שישתלבו כעובדים במוסדות הבריאות ובתי האבות בארץ, בכדי לאפשר לכל אדם לפגוש ולהיעזר בעולמו הרוחני בזמנים של מעבר ומשבר. ליצירת קשר עם משרד תכנית 'ברוח' – 02-6555738 byspirit@szmc.org.il
https://www.szmc.org.il/heb/Departments/Oncology/Units-And-Clinics/Beruach-Spiritual-Care-Services/