מרב בן – שושן

"כשאתה חיוור מצער
מתחפר בשתיקתך
תן לי לדבר אליך
וללכת בין צלליך
להיות איתך

לא אשאל אותך מדוע
לא אחריד את בדידותך
זהירה, כמו מהססת
באותות חיבה וחסד
אדבר איתך…"

רחל שפירא ניסחה במדויק את כל מה שאני מאמינה בו כמלווה רוחנית מוסמכת, בוגרת תוכנית ההכשרה "משיב הרוח" של קשובות-המרכז לליווי רוחני.

ליווי רוחני מחייב אותי להקשיב ולהבין אותך, ללא שיפוט וביקורת. אני מחוייבת לשקף לך את שהבנתי כדי לאפשר לך לראות את התמונה המלאה, ואולי לקבל החלטות לפעולה.

את מקצוע הליווי הרוחני הכרתי בהרצאה שהעברתי למתנדבות מיר"ב מעין שריד על הספר שכתבתי "מדברת עם עננים", סיפור התמודדות משפחתי עם מחלת ניוון השרירים ALS בו חלה וממנה נפטר בעלי ז"ל. במהלך ההרצאה הבנתי כי אם הייתי יודעת אז שיש מחווים רוחניים, ייתכן והיה לי קצת יותר קל.

לאחר שפרשתי לגמלאות משירות קבע ארוך שנים בתחום פיתוח ההדרכה, התמקדתי בכתיבה והוצאה לאור, אומנות המשלבת חומרי גלם מהטבע וליווי רוחני.

אני מאמינה כי מסלול חיינו דומה לשביל מפותל ביער רחב. לעיתים השביל סלול, ברור ופתוח מאופק לאופק, לעיתים העצים מצטופפים והשביל אובד ועלינו לכבוש אותו לבד. בזמנים אלו כדאי שיהיה לצידכם מלווה רוחני טוב.

אני עובדת בחברת "בשיבה בריאה" בתוכניות "הכי טוב בבית" כמלווה רוחנית בבתים. בנוסף אני עובדת בפרויקט משג"ב רמלה (מרכז שיקום גריאטרי בקהילה) כמלווה למשוקמים ובני משפחתם. אני מרצה פרונטלי ומרחוק ומלווה באופן פרטי.

meben31@gmail.com
052-9280261
הר המוריה 78א רחובות