מרים ברקוביץ

מנכ"לית עמותת קשובות לקידום התמיכה הרוחנית בארץ

http://www.kashouvot.org

054-9422992

02-5618725

עובדת באיזור ירושלים (אישית)

מרים קיבלה תואר ראשון ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת הרווארד וכמו כן היא סיימה תואר שני ביהדות והוסמכה לרבנות בבית המדרש לרבנים על שם שכטר בירושלים בשנת 1998. בתקופה בה מרים כיהנה כרבת משנה בבית הכנסת "פארק אווניו" בניו יורק היא הקימה קבוצת ביקור חולים בקהילה וחידשה טקסים של מעגל החיים. את הניסיון שלה בתחום CPE החלה מרים בבית החולים "לנוקס היל" בניו יורק בשנת 1997 במסגרת תכנית בין-דתית.

היא הרחיבה את כישוריה בתחום הליווי הרוחני בזמן הלימודים במכון שכטר כאשר עשתה עבודה מעשית בבית החולים הצרפתי בירושלים בשנת 2010 במחלקה האונקולוגית ומחלקת הטיפול במחלות כרוניות ובבית האבות "בית אליסיה" ב2012.  היא היתה במחזור הראשון לקבל הסמכה ישרארית והמשיכה את לימודיה עם קבוצה בין-דתית בניו-יורק (JTS) ובקורס ממוקד בסוף חיים בבוסטון בHebrew Senior Life.

בשנת 2011 הקימה את עמותת קשובות יחד עם ולרי סטסין לעודד את מערכת הבריאות להכניס את התמיכה הרוחנית למוסדות רפואיים ברחבי הארץ.

תומכים רוחניים יהודיים.  וכמו כן מרים היא חברה בארגון "תמיכה"- הארגון לטיפול פליאטיבי בישראל וחברה בועדת הביקורת של העמותה לליווי רוחני בישראל.

מאמרה על משה וקובלר רוס פורסם בכתב עת "Mount Sinai Journal of Medicine".

היא מרצה בכנסים ומטפלת בשפות: עברית, אנגלית, צרפתית ורוסית.

עמותת קשובות משתפת פעולה עם אירגונים אחרים במטרה לקדם, להרחיב ולהשריש את התמיכה הרוחנית בארץ.